Як звільнений з полону моряк Оприско освоюється вдома: зустріч з матір’ю та плани на майбутнє

Звільнений з російського полону український моряк Андрій Оприско повернувся в рідне село Надітичі, що на Львівщині. І вже думає, як підкорюватиме світовий океан. А перед тим обов’язково хоче поплавати і в рідному Дністрі, який протікає недалеко від хати. Про це мріяв у неволі, де пробув майже 300 днів. Об этом сообщает mediavektor.in.ua со ссылкой на СМИ.

Мама українського моряка Андрія Оприска довгих дев’ять місяців полону чекала додому свого героя. Ольга Василівна трималась стійко і лише при зустрічі емоції взяли своє.

"Цілий час не плакала. Як він був в "Лефортово" тримала себе, а тоді емоції вибухнули на мене. Плакала дуже. Мені запропонували – напишіть російською, може ті листи будуть доходити. Я не хотіла писати російською і фактично листи не доходили", – розповіла мати звільненого моряка Ольга Оприско.

Андрій Оприско з матір’ю
Андрій Оприско з матір’ю

Українські моряки часу в полоні не гаяли, сказав Андрій. У тюремній камері прочитав півсотні книжок, вигадував кулінарні рецепти та малював зоряне небо.

Що було найцікавіше – це ранкова прогулянка, тому що на прогулянці займався спортом. Розкладав графік, що робити. За ці 286 днів 400 кілометрів пробіг, 10 тисяч раз віджався, присів від лавки, груша була в мене з кульків, яку зробив собі,
– пригадав звільнений моряк катера "Нікополь" Андрій Оприско.

Зараз моряк згадує неволю, як пригоду та ні про що не шкодує. Стверджував, що краще бути матросом на кораблі, аніж капітаном першого рангу в штабі, тому й не всидів на березі. У полоні, попри ворожі заборони, відчував підтримку з батьківщини та згадував рідного кота Жульєна, якого подарував мамі.

Андрій Оприско з котом
Андрій Оприско з котом

"Листи з дому не доходили, хіба від дітей кораблики. Вся камера була в корабликах. Потім вже під кінець фото кота, то я так на самому видному місці фотографію поставив", – повідомив моряк Андрій Оприско.

В Надітичах Андрія чекали усім селом. Тепер пройти повз сусідів без щирих обіймів та гостинців неможливо. "Дуже гарно відреагували, тому що це наш патріот і наше лице села. Наше село маленьке, але воно дружнє", – повідомив сусід Ігор Роделицький.

На березі річки Дністер, що протікає недалеко від дому, де майбутній моряк полюбив водну стихію. Там заряджається енергією для нових плавань і звершень.

Андрій Оприско на березі річки Дністер
Андрій Оприско на березі річки Дністер

"З нами Бог, з нами правда і навіть сумніву не може бути в тому, що в нас зараз є шанс стати нормальною державою. Тому нам не тільки Росія, а ніякий ворог не страшний. Обов’язково виходити в світовий океан. Українські прапори і кораблі військові мають бути по всьому світові, без варіантів", – додав Андрій Оприско.

У Андрія попереду ще понад місяць відпустки. Тож візьметься за ремонт маминої оселі, аби запросити у гості побратимів-моряків з полону. Далі у планах стати офіцером і ходити в омріяне море.

Що відомо про звільнення українців з полону РФ?Вранці 7 вересня Росія та Україна провели обмін утримуваними за схемою "35 на 35". Літак з полоненими українцями приземлився в київському "Борисполі" близько 14 години.

На Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв’язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.

В Україну повернулися 24 військовополонені моряки
В Україну повернулися 24 військовополонені моряки / інфографіка 24 каналу

blog_ava
Держдеп США організовує "терміновий" брифінг щодо України, – ЗМІ
сьогодні
2122

Джерело статті: “http://24tv.ua/yak_zvilneniy_z_polonu_moryak_oprisko_osvoyuyetsya_vdoma_zustrich_z_matiryu_ta_plani_na_maybutnye_n1213105”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя